Search Keywords: RTS3T048
  • Part No:
    RTS3T048
  • Relay Construction:
    Non-Latching
  • DC Coil Voltage:
    48 V
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Coil Resistance:
    5.52 KOhm