- R10-E2L2-115V
R10-E2L2-115V
TE Connectivity / P&B Brand
Signal Relay 115VAC 9KOhm 0.5A DPDT(24.13x18.67x30.15)mm THT General Purpose Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: R10E2L2115V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:R10-E2L2-115V
Alias/AKA:9-1393766-6
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:115 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:0.5 A
Mounting:Through Hole
Operating Temperature:-55 to 75 °C
Dimension:24.13 x 18.67 x 30.15 mm