- R10-E1L2-115V
R10-E1L2-115V
TE Connectivity / P&B Brand
Signal Relay 115VAC 0.25A DPDT(18.67x30.15)mm Socket
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Description
Search Keywords: R10E1L2115V
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:R10-E1L2-115V
Alias/AKA:5-1393765-1
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:115 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:DPDT
Mounting:Socket
Operating Temperature:-55 to 75 °C