- P25P42D22P1-12
P25P42D22P1-12
TE Connectivity / P&B Brand
Electromechanical Relay 12VDC 34Ohm 30A 3PST-NO-DM(102.87x85.1x90.81)mm Flange Contactor Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- Contactor Type = Definite Purpose
- P25 Series
- DC Actuating System
- 3 Poles
- Contact Arrangement = 3 Form X, 3PST-NO-DM
Search Keywords: P25P42D22P112
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:P25P42D22P1-12
Alias/AKA:2-1393132-5
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410045
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
9 -
Maximum Current Rating:30 A
Contact Arrangement:3PST-NO-DM
DC Coil Voltage:12 V
AC Coil Voltage:N/A
Maximum DC Voltage Rating:N/A
Maximum AC Voltage Rating:600 V