- M69-X2Q212-20
M69-X2Q212-20
TE Connectivity / P&B Brand
Circuit Breaker Hydraulic Magnetic 3Pole 20A 277VAC/480VAC
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: M69X2Q21220
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:M69-X2Q212-20
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536200020
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
8 -
Type:Hydraulic Magnetic
Voltage Rating:277,480 VAC
Number of Poles:3
Current Rating:20 A
Terminal Design:Quick Connect
Operating Temperature:-40 to 85 °C