- KUP-17A15-24
KUP-17A15-24
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 24VAC 10A 4PDT(38.89x35.71x55.55)mm Socket Industrial Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: KUP17A1524
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:KUP-17A15-24
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:24 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:4PDT
Maximum Current Rating:10 A
Led Indicator:No
Operating Temperature:-45 to 45 °C