- KUP-14D35-110
KUP-14D35-110
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 110VDC 10A 3PDT(38.9x35.7x50)mm Socket Medical
Description
- Monostable Coil Magnetic System
- Without Coil Suppression Diode
Search Keywords: KUP14D35110
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:KUP-14D35-110
Alias/AKA:2-1393118-6
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
COO:CN
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:110 V
Contact Arrangement:3PDT
Maximum Current Rating:10 A
Mounting:Plain Case
Termination Style:0.187Quick Connect/Solder
Push to Test Button:No
Led Indicator:Yes
Operating Temperature:-45 to 70 °C
Coil Resistance:10 KOhm