- KUMP-11A18-12
KUMP-11A18-12
TE Connectivity / P&B Brand
Relay - Enclosed - 2 Form C (DPDT) - 15A - 277VAC - 12 VAC Coil - 50/60 Hz - .187" (4.75mm) Quick Connect/Solder - Silver-Cadm ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Relay - Enclosed - 2 Form C (DPDT) - 15A - 277VAC - 12 VAC Coil - 50/60 Hz - .187" (4.75mm) Quick Connect/Solder - Silver-Cadmium-Oxide Contacts.