- KHAU-17D13-48
KHAU-17D13-48
TE Connectivity / P&B Brand
Signal Relay 48VDC 2.6KOhm 2A 4PDT(21.82x28.17)mm Socket General Purpose Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Description
Search Keywords: KHAU17D1348
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:KHAU-17D13-48
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:48 V
Contact Arrangement:4PDT
Maximum Current Rating:2 A
Mounting:Socket
Operating Temperature:-45 to 70 °C
Dimension:33 x x 22 x 28 mm
Termination Style:Solder
Coil Current:18.46 mA