- KHAU-17D12-110
KHAU-17D12-110
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 110VDC 5A 4PDT(28.2x21.8x32)mm Socket
Description
- Contact Current Rating = 5 Amps.
- Monostable Coil Magnetic System
- Without Coil Suppression Diode
Search Keywords: KHAU17D12110
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:KHAU-17D12-110
Alias/AKA:5-1393122-4
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:110 V
Contact Arrangement:4PDT
Maximum Current Rating:5 A
Led Indicator:No
Operating Temperature:-45 to 70 °C
Coil Resistance:11 KOhm