- KHAU-17D11-48
KHAU-17D11-48
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 48VDC 2.5A 4PDT(28.2x21.8x32)mm Socket
Description
- Contact Current Rating = 3 Amps.
- Monostable Coil Magnetic System
- Without Coil Suppression Diode
Search Keywords: KHAU17D1148
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:KHAU-17D11-48
Alias/AKA:4-1393122-5
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:48 V
Contact Arrangement:4PDT
Maximum Current Rating:5 A
Led Indicator:No
Operating Temperature:-45 to 70 °C
Coil Resistance:2.6 KOhm