- KHAU-17A12B-240
KHAU-17A12B-240
TE Connectivity / P&B Brand
Panel Plug-in Power Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Panel Plug-in Power Relay
Search Keywords: KHAU17A12B240
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:KHAU-17A12B-240
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:240 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:4PDT
Maximum Current Rating:5 A
Mounting:Socket
Termination Style:Solder
Push to Test Button:Yes
Led Indicator:No
Operating Temperature:-45 to 70 °C
Coil Resistance:12 KOhm