- KHAU-11D11L-48
KHAU-11D11L-48
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 48VDC 2.6KOhm 5A DPDT(21.82x28.17)mm Socket General Purpose Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: KHAU11D11L48
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:KHAU-11D11L-48
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:48 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:5 A
Mounting:Socket
Termination Style:Solder
Push to Test Button:No
Led Indicator:Yes
Operating Temperature:-45 to 70 °C
Coil Resistance:2.6 KOhm