- KHAU-11D11-12
KHAU-11D11-12
TE Connectivity / P&B Brand
General Purpose Power Relay Over 2A
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Description
Product Highlights:
- Relay Type = General Purpose, Multicontact, Miniature
- Relay Style = General
- KHA Series
- Contact Arrangement = 2 Form C, DPDT, 2 C/O
- Contact Current Rating = 3 A
Search Keywords: KHAU11D1112
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:KHAU-11D11-12
Alias/AKA:1-1393122-4
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536410020
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:12 V
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:5 A
Mounting:Socket
Termination Style:Solder
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-45 to 70 °C
Coil Resistance:160 Ohm