- KHAU-11A12L-12
KHAU-11A12L-12
TE Connectivity / P&B Brand
Electromechanical Relay 12VAC 48Ohm 24A DPDT (28.1x22.1x36)mm Plug-In Miniature Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: KHAU11A12L12
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:KHAU-11A12L-12
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:12 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:24 A
Mounting:Connector
Termination Style:Solder
Push to Test Button:No
Led Indicator:Yes
Operating Temperature:-45 to 70 °C