- KHAU-11A11-24
KHAU-11A11-24
TE Connectivity / P&B Brand
Electromechanical Relay 24VAC 160Ohm 5A DPDT(21.82x28.17)mm Socket General Purpose Relay
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Pack Packaging
Description
Search Keywords: KHAU11A1124
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:KHAU-11A11-24
Alias/AKA:1-1393122-1
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490050
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
50 -
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:24 V
DC Coil Voltage:N/A
Contact Arrangement:DPDT
Maximum Current Rating:5 A
Mounting:Socket
Termination Style:Solder
Push to Test Button:No
Led Indicator:No
Operating Temperature:-45 to 70 °C
Coil Resistance:160 Ohm