- KA-14DG-110
KA-14DG-110
TE Connectivity / P&B Brand
Power Relay 110VDC 10A 3PDT(35.7x35.7x50.8)mm Panel
Description
- Contact Current Rating = 10 Amps.
- Monostable Coil Magnetic System
- Without Coil Suppression Diode
Search Keywords: KA14DG110
Supplier:TE Connectivity / P&B Brand
Part No:KA-14DG-110
Alias/AKA:5-1393099-5
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8536490075
Relay Construction:Non-Latching
AC Coil Voltage:N/A
DC Coil Voltage:110 V
Contact Arrangement:3PDT
Maximum Current Rating:10 A
Led Indicator:No
Operating Temperature:-45 to 85 °C
Coil Resistance:10 KOhm