Search Keywords: YR1B75KCC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / Neohm Brand
  • Part No:
    YR1B75KCC
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    IN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Resistance Value:
    75 KOhm
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±15 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -65 to 155 °C
  • Packaging:
    Ammo
  • Dimension:
    6.3 x 2.3 mm