- SMA-A0204FTDX2R2
SMA-A0204FTDX2R2
TE Connectivity / Neohm Brand
Metal Film Precision MELF Resistor - AEC-Q200 - 2.2 ohm - (+/-) 1%0.4W - (+/-) 50ppm/°C - SMA0204 - Tape&Reel
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Packaging
Description
Search Keywords: SMAA0204FTDX2R2
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:SMA-A0204FTDX2R2
Alias/AKA:1-2176334-5
3000 -
Resistance Value:2.2 Ohm
Power Rating:0.4 W
Tolerance:111364%
Case Size:0204(1406)11341
Temperature Coefficient:±50 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C