- SMA-A0204FTDX20K
SMA-A0204FTDX20K
TE Connectivity / Neohm Brand
Metal Film Precision MELF Resistor - AEC-Q200 - 20 Kohm - (+/-) 1%0.4W - (+/-) 50ppm/°C - SMA0204 - Tape&Reel
Description
Search Keywords: SMAA0204FTDX20K
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:SMA-A0204FTDX20K
Alias/AKA:2-2176334-2
3000 -
Resistance Value:20 KOhm
Power Rating:0.4 W
Tolerance:111364%
Case Size:0204(1406)11341
Temperature Coefficient:±50 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C