- SMA-A0102FTDL82R
SMA-A0102FTDL82R
TE Connectivity / Neohm Brand
Metal Film Precision MELF Resistor - AEC-Q200 - 82 ohm - (+/-) 1%0.3W - (+/-) 50ppm/°C - SMA0102 - Tape&Reel
Description
Search Keywords: SMAA0102FTDL82R
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:SMA-A0102FTDL82R
Alias/AKA:8-2176314-0
3000 -
Resistance Value:82 Ohm
Power Rating:0.3 W
Tolerance:111364%
Case Size:0102(0805)11341
Temperature Coefficient:±50 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C