- SMA-A0102FTDL820R
SMA-A0102FTDL820R
TE Connectivity / Neohm Brand
Metal Film Precision MELF Resistor - AEC-Q200 - 820 ohm - (+/-) 1%0.3W - (+/-) 50ppm/°C - SMA0102 - Tape&Reel
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Packaging
Description
Search Keywords: SMAA0102FTDL820R
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:SMA-A0102FTDL820R
Alias/AKA:4-2176314-6
3000 -
Resistance Value:820 Ohm
Power Rating:0.3 W
Tolerance:111364%
Case Size:0102(0805)11341
Temperature Coefficient:±50 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C