- SMA-A0102FTDL1K2
SMA-A0102FTDL1K2
TE Connectivity / Neohm Brand
Metal Film Precision MELF Resistor - AEC-Q200 - 1.2 Kohm - (+/-) 1%0.3W - (+/-) 50ppm/°C - SMA0102 - Tape&Reel
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Packaging
Description
Search Keywords: SMAA0102FTDL1K2
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:SMA-A0102FTDL1K2
Alias/AKA:4-2176314-8
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210040
COO:TW
ECCN:EAR99
Reel Pack:
3000 -
Resistance Value:1.2 KOhm
Power Rating:0.3 W
Tolerance:111364%
Case Size:0102(0805)11341
Temperature Coefficient:±50 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C