Search Keywords: CRGS2010J27K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / Neohm Brand
  • Part No:
    CRGS2010J27K
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Resistance Value:
    27 KOhm
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    2010
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C