- CRGS2010J1K8
CRGS2010J1K8
TE Connectivity / Neohm Brand
Anti-Surge Thick Film Resistor - SMD 2010 - 1.8 Kohm (+/-) 5% - 3/4 W - 200V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Anti-Surge Thick Film Resistor - SMD 2010 - 1.8 Kohm (+/-) 5% - 3/4 W - 200V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel