- CRGS0805J1K2
CRGS0805J1K2
TE Connectivity / Neohm Brand
Anti-Surge Thick Film Resistor - SMD 0805 - 1.2 Kohm (+/-) 5% - 1/2 W - 150V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape ...
Description
Anti-Surge Thick Film Resistor - SMD 0805 - 1.2 Kohm (+/-) 5% - 1/2 W - 150V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel