- CRGP2010F27R
CRGP2010F27R
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 2010 - 27 ohm (+/-) 1% - 1-1/4 W - 400V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: CRGP2010F27R
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGP2010F27R
Alias/AKA:2176330-6
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210020
COO:TH
ECCN:EAR99
Reel Pack:
4000 -
Power Rating:1.25 W
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Voltage Rating:400 V