- CRGP1206F47K
CRGP1206F47K
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 1206 - 47 Kohm (+/-) 1% - 1/2 W - 200V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Description
Search Keywords: CRGP1206F47K
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGP1206F47K
Alias/AKA:4-2176328-5
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210020
COO:TH
ECCN:EAR99
Reel Pack:
5000 -
Power Rating:.5 W
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Voltage Rating:200 V