- CRGP1206F18R
CRGP1206F18R
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 1206 - 18 ohm (+/-) 1% - 1/2 W - 200V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: CRGP1206F18R
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGP1206F18R
Alias/AKA:2176328-4
5000 -
Power Rating:.5 W
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Voltage Rating:200 V