- CRGP0805F22R
CRGP0805F22R
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 0805 - 22 ohm (+/-) 1% - 1/3 W - 150V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Description
Search Keywords: CRGP0805F22R
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGP0805F22R
Alias/AKA:2176327-5
HTS:8533210020
COO:TH
5000 -
Power Rating:.33 W
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Voltage Rating:150 V