- CRGP0805F18K
CRGP0805F18K
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 0805 - 18 Kohm (+/-) 1% - 1/3 W - 150V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: CRGP0805F18K
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGP0805F18K
Alias/AKA:4-2176327-0
HTS:8533210020
COO:TH
5000 -
Power Rating:.33 W
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Voltage Rating:150 V