- CRGP0603F15K
CRGP0603F15K
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 0603 - 15 Kohm (+/-) 1% - 1/4 W - 50V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: CRGP0603F15K
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGP0603F15K
Alias/AKA:3-2176326-9
HTS:8533210020
COO:TH
5000 -
Power Rating:.25 W
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Voltage Rating:50 V