The CRGP0603F10R is a 10 Ω, 1% tolerance, pulse-withstanding thick film chip resistor in a 0603 surface-mount package.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CRGP0603F10R
  • Part No:
    CRGP0603F10R
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Power Rating:
    .25 W
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Voltage Rating:
    50 V