- CRGP0402F3K9
CRGP0402F3K9
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 0402 - 3.9 Kohm (+/-) 1% - 1/8 W - 50V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Description
Search Keywords: CRGP0402F3K9
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGP0402F3K9
Alias/AKA:3-2176325-2
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210020
COO:TH
ECCN:EAR99
Reel Pack:
Power Rating:.125 W
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Voltage Rating:50 V