- CRGH1206J1K8
CRGH1206J1K8
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 1206 - 1.8 Kohm (+/-) 5% - 1/2 W - 200V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Description
Search Keywords: CRGH1206J1K8
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGH1206J1K8
Alias/AKA:7-1879497-9
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210030
COO:US
ECCN:EAR99
Reel Pack:
5000 -
Resistance Value:1.8 KOhm
Power Rating:0.5 (1/2) W
Tolerance:5 %
Case Size:1206
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C