- CRGH1206F68K
CRGH1206F68K
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 1206 - 68 Kohm (+/-) 1% - 1/2 W - 200V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Description
Search Keywords: CRGH1206F68K
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGH1206F68K
Alias/AKA:3-2176186-4
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210030
ECCN:EAR99
Reel Pack:
5000 -
Power Rating:.5 W
Tolerance:1 %
Voltage Rating:200 V