- CRGH0805F180K
CRGH0805F180K
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 0805 - 180 Kohm (+/-) 1% - 1/3 W - 150V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Description
Search Keywords: CRGH0805F180K
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGH0805F180K
Alias/AKA:2-2176185-8
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210030
ECCN:EAR99
Reel Pack:
5000 -
Power Rating:.33 W
Tolerance:1 %
Voltage Rating:150 V