- CRGCQ1206F2K2
CRGCQ1206F2K2
TE Connectivity / Neohm Brand
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 1206 - 2.2 Kohm (+/-) 1% - 1/4 W - 200V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&R ...
Description
AEC-Q200 Thick Film Resistor - SMD 1206 - 2.2 Kohm (+/-) 1% - 1/4 W - 200V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Search Keywords: CRGCQ1206F2K2
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRGCQ1206F2K2
Alias/AKA:2-2176343-9
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210020
COO:TH
ECCN:EAR99
Reel Pack:
5000 -
Power Rating:.25 W
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Voltage Rating:200 V