- CRG1206F75R
CRG1206F75R
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 1206 - 75 ohm (+/-) 1% - 1/4 W - 200V - TCR (+/-) 200ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- CRG Series
- Resistance Selection = <1K ?
- Resistance = 75 ?
- Power Rating = .25 W
- Tolerance = 1 %