- CRG1206F2K7
CRG1206F2K7
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 1206 - 2.7 Kohm (+/-) 1% - 1/4 W - 200V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Description
Product Highlights:
- CRG Series
- Resistance Selection = K ?
- Resistance = 2.7K ?
- Power Rating = .25 W
- Tolerance = 1 %