- CRG0805F82R
CRG0805F82R
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 0805 - 82 ohm (+/-) 1% - 1/8 W - 150V - TCR (+/-) 200ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description