- CRG0805F3K3
CRG0805F3K3
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 0805 - 3.3 Kohm (+/-) 1% - 1/8 W - 150V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Description
Product Highlights:
- CRG Series
- Resistance Selection = K ?
- Resistance = 3.3K ?
- Power Rating = .125 W
- Tolerance = 1 %