Search Keywords: CRG0805F22R
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / Neohm Brand
  • Part No:
    CRG0805F22R
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    22 Ohm
  • Power Rating:
    0.125 (1/8) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0805
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C