- CRG0805F10K/10
CRG0805F10K/10
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 0805 - 10 Kohm (+/-) 1% - 1/8 W - 150V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: CRG0805F10K10
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CRG0805F10K/10
Alias/AKA:1623097-3
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210070
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
Resistance Value:10 KOhm
Power Rating:0.125 (1/8) W
Tolerance:1 %
Case Size:0805
Temperature Coefficient:±100 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 125 °C