Search Keywords: CRG0603F300K
  • Part No:
    CRG0603F300K
  • RoHS:
    No
  • Resistance Value:
    300 KOhm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C