Search Keywords: CRG0603F1K5
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / Neohm Brand
  • Part No:
    CRG0603F1K5
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    1.5 KOhm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0603
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C