Search Keywords: CRG0402F5K6
  • Part No:
    CRG0402F5K6
  • COO:
    TH
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Resistance Value:
    5.6 KOhm
  • Power Rating:
    0.063 (1/16) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0402
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C