- CPF1206B130RE1
CPF1206B130RE1
TE Connectivity / Neohm Brand
Thin Film Resistor - SMD 1206 - 130 ohm (+/-) 0.1% - 1/8 W - 150V - TCR (+/-) 25ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Pack Packaging
Description
Search Keywords: CPF1206B130RE1
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CPF1206B130RE1
Alias/AKA:6-1614964-2
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210030
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1000 -
Resistance Value:130 Ohm
Power Rating:0.125 (1/8) W
Tolerance:0.1 %
Case Size:1206
Temperature Coefficient:±25 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C