Search Keywords: CPF0805B1M02E1
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TE Connectivity / Neohm Brand
  • Part No:
    CPF0805B1M02E1
  • Alias/AKA:
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Resistance Value:
    1.02 MOhm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    0.111364%
  • Case Size:
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C