- CFR25J180K
CFR25J180K
TE Connectivity / Neohm Brand
Thin Film Resistor - 180 Kohm (+/-) 5% - 0.33W - 250V - Through Hole - -55°C to +155°C - Ammo Box
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Product Highlights:
- Fixed Resistor
- Resistor Type = General Purpose Resistor
- Resistance Selection = K ?
- Resistance = 180K ?
- Power Rating = .33 W
Search Keywords: CFR25J180K
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:CFR25J180K
Alias/AKA:2-1623930-5
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533100065
COO:TH
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
4000 -
Termination Style:Axial
Power Rating:0.33 (1/3) W
Resistance Value:180 KOhm
Tolerance:5 %
Temperature Coefficient:-1200 to 0 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C
Packaging:Ammo Pack
Dimension:6.8 x 2.5 mm